PVC- ja linoleumpõrandate hooldamine

Plastik ja PVC põrandate hooldamine
PVC on tehiskate, mis on vastupidav kemikaalide kasutamisel, samuti talub hästi niiskust. PVC põrandale tasuks teha süvapesu ja kaitsevahatamist iga 6 kuu järel
Uute põrandakatete kasutusevõtt - Uus polüuretaaniga või akrüüliga kaitstud materjal pestakse puhtaks üldpuhastusvahendiga. Kaitsekihita pinnad pestakse vahaeemaldusainega.
Vahatamine - Uued Pur pinnaga katted ei vaja üldjuhul vahatamist, soovi korral võib vahatada. Muud PVC pinnad vahatatakse metalliseeritud vesivahaga 2-3 korda, sõltuvalt kasutuse aktiivsusest.
Hooldamine - Vahapindade hooldamisel soovitatakse kasutada nii üldpuhastusvahendit, kui ka hooldavat vahendit või siis kasutatakse neid kordamööda. Vahapinda võib ka elustada lisades kombimasinasse polümeere sisaldavat hooldusvahendit või läigestada HS-meetodil.
Vahaeemaldus - Vaha eemaldatakse piisavalt tugeva leeliselise vahaeemaldusvahendiga (pH-12).
Linoleum põrandate hooldamine
Linoleum ei talu kangeid kemikaale, sest on looduslik materjal.
Uue põranda kasutuselevõtt - Uus linoleumpõrand pestakse üldpuhastusvahendiga. Ehitusjärgselt kulunud või määrdunud pind pestakse puhtakse linoleumi vahaeemaldusvahenditega. Kasutada linoleumpindadele puhastusvahendeid, mille max (pH 10). Vältida linoleumi pikaajalist märgumist. Linoleumpindu soovitame töödelda mattvesivahaga, samuti võib töödelda pindu ka muude hooldusvahenditega.
Hooldus -  Paremad tulemused saavutatakse kasutades kuiva ja niisket puhastusmeetodit. Igapäevane puhastus tehakse nõrgalt leeliselise ja hooldusainet sisaldava puhastusvahendiga või kasutatakse pesevat ja hooldavat vahendit kordamööda.
Vahaeemaldus - Vahaeemaldusvahendiga max (pH 10)