Puit- ja parkettpõrandate hooldus

Puit- ja parkettpõrandate hooldus

Epimax OÜ pakub puitpõrandate hooldustöötlemise e õlitamise teenust, et kaitsa ja anda sära põrandapinnale. Õlitamise eeliseks on vastupidavus ja loomulik väljanägemine, sest põrandaõli imendub sügavale puidu pooridesse ja sellega takistab mustuse ja niiskuse juurdepääsu. Eriti oluline on määrdumis- ja kulumiskindel õlitamine kohtades, kus on tihe liikumine, näiteks kaubamajades, koolides.

Puitpõranda õlitamise eelis vahatamise ees on, et õlitada tuleb ainult kulunud kohti, aga lakkimise puhul tuleb eelnevad kihid maha lihvida, mis teeb põrandat õhemaks. Kliendil tuleb arvestada, et peale esimest nn. põhiõlitust tuleb põrandat edaspidi hooldusõlitada. Kogu vajaliku informatsiooni saab klient meie käest. Puit- ja parkettpõranda hooldust on kliendil iseseisvalt keeruline teostada, sest valesti hooldades võib hinnalise puitpõranda hoopis rikkuda.

Puit-ja parkettpõrandaid kaitstakse laki, vaha või õliga. Igapäevaselt hooldatakse kuiva või väheniiske koristusmeetodiga, puhastusainetest neturaalse pH sisaldusega. Suuremate pindade jaoks kasutatakse poleerimismasinat või -vilte, väiksemaid pestakse mopiga. Enne kasutuselevõttu kaitstakse ja töödeldakse laki või õliga. Lisaks õlitamisele kasutatakse puupindade kaitsmiseks ka vahatamist. See meetod puudutab eelkõige lakitud puitpõrandaid. Lakitud puitu õlitada ei saa.  Puit- ja parkettpõranda hoolduse hind sõltub pinnakatte seisundist, suurusest, asukohast ja mahust.

Epimax OÜ professionaalide pakutav puitpõrandate õlitamine säästab aega ja raha ning tulemus on suurepärase särava läikega.